Начало форума Новые сообщения ·  
  • Страница 1 из 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форума: KANCLER  
Форум » ПОДГОТОВКА К РЫБАЛКЕ » Плавсредства » Лодочные моторы
Лодочные моторы
Тема создана для обсуждения выбора и впечатлений от эксплуатации лодочных моторов. Здесь можно писать о проблемах, выявленных скрытых недостатках, дефектах, особенностях и так далее. Можно обсуждать производителей, экономичность, надежность, технические параметры.
admin    12.08.2014 • 23:52    [ №1 ]   Репутация: [ + 205 ]
Ну раз никто не решается распечатать эту темку - традиционно придется это сделать мне. Выскажу СУГУБО СВОЁ мнение, основанное на опыте эксплуатации своего мотора и мотора коллег, с кем довелось рыбачить на их плавсредствах.
Итак : 2-х или 4-х тактный выбирать? Я для себя этот вопрос решил давно, еще когда собирался покупать себе мотор. Учитывая что в 9 случаях из 10-ти мы покупаем мотор для тролинга, а не для просто покатушек, то тут ОДНОЗНАЧНО 4-х тактный. Аргументы? Пожалуйста : он устойчиво может работать на холостых оборотах хоть целый световой день!!! И это ДЛЯ МЕНЯ лично было главным аргументом. Второй аргумент (который тогда при покупке для меня стоял на втором месте, а сегодня с учетом цен на бензин, кое для кого может выйти и на первое место - это расход топлива. 4-х тактные движки кушают совсем немного меньше 2-х тактных НО... они не требуют ПОСТОЯННОГО подмешивания в бензин ДОСТАТОЧНО ДОРОГОГО масла, без добавления которого движок умрет за час работы. И вот если сложить стоимость масло + бензин для 1 рыбалки, то 4-х тактный будет выгоднее по деньгам. ЕДИНСТВЕННЫЙ минус 4-х тактников - это их вес. Они гораздо тяжелее чем их братья 2-х тактники при одной и той же мощности, ну и дороже при покупке, что на СЕГОДНЯ для многих тоже может оказаться фактором немаловажным.
При выборе производителя - тут можно спорить долго и нудно и каждый в чем-то окажется прав. Из чего исходил я покупая свой "MERKURY-6" ?  Прежде всего пообщался с теми людьми, которые обслуживают и если приходится то и ремонтируют лодочные моторы. Так вот ВСЕ ОНИ сошлись в одном : МЭРК - это рабочая надежная лошадка, которая не имеет существенных недостатков и дешевая как в обслуживании так и ремонте если не дай Бог что случится. Ну вот моему мотору уже 5 лет и пока НИЧЕГО серъезного с ним не случалось. ХОЛОДНЫЙ запуск чуть хуже чем у японцев - это факт (бывает запускается не с первого рывка), работает чуть громче чем японцы - тоже факт, запчасти на него гораздо дешевле чем на японцев + склады имеются в Европе (что в случае чего В РАЗЫ быстрее обеспечивает доставку з/частей) где имеются 2 завода на которых и собирают эти моторы, хотя родина их США. У меня мотор бельгийской сборки. Полного бака под завязку ( а это 12л) еще НИ РАЗУ не удалось выпалить за день хотя иногда приходилось тролить с 5 утра до 20-00! На холостом ходу (а именно на холостом приходится тролить) хавает примерно 0,5 л/час при переезде с точки на точку чуть больше 0,8-1л/час. В целом мотором АБСОЛЮТНО доволен, хотя если бы покупал мотор сегодня, то взял бы 10-ти сильный однозначно! Для переезда с точки на точку однозначно не хватает скорости да и 2-х человек моя 6-ка на глиссер не вытаскивает  grustno (хотя лодка и с жестким дном и надувным килем), а рыбачить чаще всего приходится именно вдвоем
"Поднимаясь в гору не бей ногами тех, кого обойдешь по пути. Ты их еще встретишь когда будешь спускаться с горы". Лао Цзы
KANCLER    15.08.2014 • 13:12    [ №2 ]   Репутация: [ + 1269 ]
Бачу - активність в "моторній" темі "зашкалює" smile
Добре - візьмусь знов за справу... давно тут не був.

Цитата KANCLER ()
ЕДИНСТВЕННЫЙ минус 4-х тактников - это их вес.

Тему різниці 4-х та 2-х таткнииків слід розглянути більш детально - бо вага - то не єдина відмінність...
Дещо пізніше більш докладно розповім - ось після операції, з хирургії додому повернусь... bm
Не питай мене ніколи хто я...
Коли мене не стане - відповідь прийде сама.
D_J_Owl    24.01.2015 • 09:46    [ №3 ] | Изменено D_J_Owl - Сб, 24.01.2015, 12:57   Репутация: [ + 27 ]
Ну тогда с возвращением!!! И будем ждать интересных размышлений на любимую тобой тему.
"Поднимаясь в гору не бей ногами тех, кого обойдешь по пути. Ты их еще встретишь когда будешь спускаться с горы". Лао Цзы
KANCLER    24.01.2015 • 09:56    [ №4 ]   Репутация: [ + 1269 ]
Ну то до справи!
Більшість тієї інформації, якою готовий поділитись, зібранопереважно на практичному рівні, а коли і з "письмових джерел", то від людей, котрих знаю особисто і не перший рік. Та коли будуть питання, а у людей, що знаходяться в творчому пошуку вони повинні бути, то тема житиме довго і активно. До того-ж - інформації багато, викласти її намагався швидко, тому міг шось забути, а у деяких місцях оповідання виглядає сумбурним - вибачайте. Як вмію.


Вага. Габарити.
Це перші два показника, які впадають в око при порівняннідвох та чотирьохтактних двигунів. Тут, здається мені, нема особливої необхідності "зупинятись надовго". Майже кожен з нас знає, що чотирьохтактний двигун конструктивно, якнайменше вдвічи, складніший від двохтактного. Відтого він складається з більшої кількості деталей та вузлів, а
як наслідок, "чітвірка" зазвичай майже вдвічи важчк за "двійку". Саме з цієї-ж причини і габарити двохтактників будуть\є меншими по відношенню до чотирьохтактних.На двигунах, потужністю в 2-3 сили ця різниця не суттєва іособливих незручностей не складає (не беремо до уваги питання транспортування - про це нижче).А от починаючи з "п"ятірки" різниця відчутна.Наприклад, чотирьохтактний "Парсун-5" за вагою та габаритами вже близький до скажімо "Ветерок-8" - а коли й легший-менший, то не набагато. Для порівняння взяв саме цю "пару" тому, що мав можливість обидва бачити-користувати на воді одночасно. До того-ж обов"язково слід зазначити, що зі зростаннямпотужності різниця суттєва. Скажімо дві "п"ятнашки" у виконанні 4-такти і 2-такти вже матимуть різницю майже вдвічи. Як за вагою, так і в
габаритах.


Потужність.
Питання, на перший погляд, безглузде... та тільки на першийпогляд. А от по факту дві ті самі "п"ятнашки" у 2 і 4 такти на воді дещо різняться в поведінці. Справа в тім, що "двушки" дещо резвіші. Завдяки простій системі вприску і менш економічній "політиці" відносно палива вони швидше набирають оберти (завдяки чому стартовий ривок у
них швидший) і в тягових змаганнях несуттєво, та перемагають "чітвірки". Та, як розумієте, нам не не гонках змагатись і баржі з кавунами з Херсону не буксувати...


Транспортування.
Ця характеристика вже має значення. Що стосується габаритіві ваги, які ми вже розглянули - тут все зрозуміло. Чим менший і легший двигун, тім простіше\легше його доставити до води. Та є ще один важливий момент. З причин конструктивних особливостей 4-тактні двигуни бажано транспортувати або у вертикальному стані, або лежачі виключно на одному, конкретному боці. Це пов"язано з тим, що уразі невірного положення мастило з картеру двигуна може потрапити куди не слід - і потім доведеться чимало танців з бубном виконати над своїм коником, щоб він і далі гарцював, як слід. 2-тактний двигун у цьому плані дуже схожий на барабан - якне клади - він все одно звучатиме. Ну і зрозуміло, він легший від свого "братика", тому від машини до човна донести "Тохацу-9,8" буде значно приємніше, ніж ту-ж "вісімку" від "Хонди", як і покласти на березі де хочеш і на будь який бік. Між іншим, цей показник стає актуальним ще й у тому випадку,коли Ви під час ночівлі на березі, двигуна не залишаєте на човні - 2-тактника простіше вкласти і приспати поряд с собою в наметі  smile (майже жарт).


Паливо.
Особливо зараз це майже ключовий параметр, враховуючи цінуна бенз. І тут є про що поговорити, та слід обов"язково дещо знати. Міф про те, що 2-тактник п"є палива вдвічи менше, таки майже міф - в тому сенсі, що чіткої "половинної" різниці нема, а є залежність від потужності. Для приклада беремо 2 і 4 тактні двигуни, потужністю у двісили. На них різниця у витратах палива майже не відчувається - якихось 25-30 грамів на годину. Із зростанням потужності зростає і різниця - суттєво вона відчувається вже на двигуназ від 9-10 сил. Там вона складає вже близько 300-400
грамів (у залежності від інтенсивності використання двигунів).Тому як проміжний результат маємо:2-тактна "двійка" легша за вагою, дещо менша урозмірах, кладеться хоч до гори дригом, палива їсть не набагато більше від
4-тактного. Виходить, що вона зручніша для троллінгу. До того-ж не набагато гучніше вона працює і у плані вібраціі на транці не суттєво відрізняється від 4-тактного - бо обидва одноціліндрові, а вібрація саме від цього на малих
двигунах. Як на мене, єдина паревага - не треба бенз змішувати з мастилом, а як наслідок - 1-2 літри резервного палива можливо "відсмоктати" прям з баку свого улюбленного "ЗАПОРОЖЦЯ" podmig Та до цього питання ще повернемось пізніше. А от вже на потужності 10-15 ситуація має одразу декілька"зустрічних" параметрів:4-тактному не треба змішувати паливо з маслом, працює значнотихіше, холостий хід (для троллінгу) більш стійкий і свічки не закидаються
мастилом. Та він, падлюка, відчутно більший і важчий (і що важливо - вдвічи дорожчий). А тому доперти до човна (перед цим довезти в автівці правильно), навісити на транець, а після рибалки те саме у зворотній послідовності. Та у
винагороду маємо економію на моторному мастилі - а воно (гарне) зараз теж "в копієчку" влітає. Коли ща два роки тому "Квіксільвер преміум" я купував за 80 грн. то цього року вже понад 300 за літр. Повертаючись до питання "паливо-мастило". Минулоголіта був з друганом на воді. Я під "вісімкою" а він з 4-тактним "Парсуном". І так сталось, що по запасу палива він трохи схибив. Та нічого - залили йому літр мого змішанного з мастилом бензу - їздив. Тільки
куряви більше, ніж хахвичай. Потім прочистив свічки і добряче "прокочегарив" його своїм чистим паливом - живий.А от якби навпаки - я не зміг-би без наслідків скористатисьйого резервним "чистим" паливом для своєї 2-тактної "вісімки".


Отже, висновок.
Однозначним я його не можу написати, бо дуже багато в задачірізних умов. Та одне скажу впевнено - Ваш вибір повинен бути з урахуванням дуже багатьох факторів - від фінансових можливостей, до врахування стратегії і тактики риболовлі, враховуючи параметри власного плавзасобу, та можливі перспективи його "збільшення" у майбутньому.


Що стосується власного досвіду:
На мого величенького крейсера "Кептен Комбат-410"в мене зараз три двигуна. Всі 2-тактні, та суттєво різняться потужністю: "Ямаха-2", "Ветерок-8" і "Меркури-20". За минулий сезон всіма трьома користувався приблизно однакову кількість разів.  - наприклад, коли відзначали "кодлом" (6 рил)закінчення 3 курсу "льотки" - ставив "двадцятку" - бо
багато гамузу на 2 ночі і 3 дні назбирали, банду слід було перевозити "туди-назад" в дві ходки і важливим було економія часу. - коли виходив сам на рибалку без ночівлі, та з намірами"прошвирнутись" по багатьом закуткам - ставив "вісімку" - і скрізь встиг, і не витратив багато часу і палива. - а коли з дружиною, на ночівлю з відпочинком у наметі, і впланах "нарибалити" зранку на вечірню юшку - нікуди не поспішали. Моя кохана рибалить давно і з задоволенням, але лише троллінгом - обійшлись і "двійкою". Навіть шлях "туди-назад", складавший приблизно годину в одну сторону, був більше приємною прогулянкою по воді для двох, в той час як самому і на риболовлі це марне витрачання часу... Тому, закінчуючи цей "роман" я без жалю повністюутримаюсь від будь яких порад. Вирішуйте самостійно.


P.S. Не дивуйтесь мові, замість языка. На багатьох інтернет-ресурсах я вже давно і навмисно зробив таку "заміну" - без жодних натяків чи претензій в чий-би то не було бік - просто так вирішив - І ВСЕ.
Не питай мене ніколи хто я...
Коли мене не стане - відповідь прийде сама.
D_J_Owl    12.02.2015 • 22:20    [ №5 ] | Изменено D_J_Owl - Чт, 12.02.2015, 22:24   Репутация: [ + 27 ]
А де тема екологічності двигунів? Бо якщо ми ідемо в ЄС, то там екологія виходить на перший план. А на скільки мені відомо 2-тактні двигуни мають викиди у воду досить токсичні саме через те що мастило змішується з бензином ще у паливному баку і тому вихлопні гази в собі містять ці самі не повністю згорілі частинки мастила  aga Саме тому на скільки я знаю в Европі зараз багато 2-тактних двигунів заборонені до використання, або ж там зобов'язують власників таких двигунів купувати біомастила. Але знову ж таки по-перше вони підходять не до всих типів двигунів і по-друго дуже дорогі ...
    Але думаю що на наш вік в Україні будемо ми експлуатувати 2-тактні двигуні ще дуже довго, бо екологам і без цього роботи вистачить, щоб хоч щось зробити для зменшення забруднення наших водойм.
"Поднимаясь в гору не бей ногами тех, кого обойдешь по пути. Ты их еще встретишь когда будешь спускаться с горы". Лао Цзы
KANCLER    12.02.2015 • 22:40    [ №6 ]   Репутация: [ + 1269 ]
Цитата KANCLER ()
А де тема екологічності двигунів?

Гарне-гарне, і не єдине питання, яке залишилось по за межами мого попереднього повідомлення, та зауважу ще раз на дві речі:

Цитата D_J_Owl ()
інформації багато, викласти її намагався швидко, тому міг шось забути


Та і не було мети за один раз розглянути одразу всі аспекти. Обов"язково і ще не раз зайду сюди і спробую додати того, про що не розповів. А це означає:
Цитата D_J_Owl ()
коли будуть питання, а у людей, що знаходяться в творчому пошуку вони повинні бути, то тема житиме довго і активно.


Якось так.

Доречі, KANCLER, будьласка, коли тобі не важко - відредагуй моє повідомлення по строках - шось там "зламалось" у мене в налаштуваннях - не дуже рівно вийшло... (Тільки обов"язково залиш дистанцію між розділами - так легше читати)
Не питай мене ніколи хто я...
Коли мене не стане - відповідь прийде сама.
D_J_Owl    12.02.2015 • 23:11    [ №7 ] | Изменено D_J_Owl - Чт, 12.02.2015, 23:14   Репутация: [ + 27 ]
Цитата D_J_Owl ()
Доречі, KANCLER, будьласка, коли тобі не важко - відредагуй моє повідомлення по строках - шось там "зламалось" у мене в налаштуваннях - не дуже рівно вийшло... (Тільки обов"язково залиш дистанцію між розділами - так легше читати)

На жаль я не маю функції редагувати НЕ СВОЇ публікації, але прошу це зробити Адміна і він виконає твоє прохання.

Там до тебе було запитання ще він іншого форумчанина. Тож продивись свою особисту переписку, я там все вказав...
"Поднимаясь в гору не бей ногами тех, кого обойдешь по пути. Ты их еще встретишь когда будешь спускаться с горы". Лао Цзы
KANCLER    12.02.2015 • 23:18    [ №8 ]   Репутация: [ + 1269 ]
Цитата KANCLER ()
Там до тебе було запитання ще він іншого форумчанина.

Відповів.
Цікаво - чи дочекався він - мене тут понад рік не було...
Та коли ми вже саме тут на зв"язку- мало-мало флуду:
А хто створить в якійсь темі "гілочку" "ОБМУНДИРОВАНИЕ"? Щоб про шмотки, камуфляжі, ножі, лопати, ліхтарі та інші дрібниці поспілкуватись було де... podmig Візьму з задоволенням під власний контроль.
Не питай мене ніколи хто я...
Коли мене не стане - відповідь прийде сама.
D_J_Owl    12.02.2015 • 23:32    [ №9 ] | Изменено D_J_Owl - Чт, 12.02.2015, 23:35   Репутация: [ + 27 ]
Пиши Адміну особисте повідомлення. Це його прерогатива створення нових тем (тільки якщо обіцяєш цю тему ДІЙСНО вести)  podmig
"Поднимаясь в гору не бей ногами тех, кого обойдешь по пути. Ты их еще встретишь когда будешь спускаться с горы". Лао Цзы
KANCLER    12.02.2015 • 23:40    [ №10 ]   Репутация: [ + 1269 ]
Майже трактат, корисно і з досвіду. Та інколи так буває, що не можливо навіть пояснити чому те що підходить одному не підходить іншому. Навіть за характером людини. Та й тактика рибалки з часом може змінюватися. Читав ваш матеріал і думав - от якби була можливість перед тим я придбати не дешеву річ її спробувати самому у ділі. Тоді б вибір був би більш правильним. Чекаємо продовження рубрики.
ловись большая и маленькая
Санек    12.02.2015 • 23:44    [ №11 ]   Репутация: [ + 4 ]
Добре - продовжимо.
Цитата KANCLER ()
А де тема екологічності двигунів? Боякщо ми ідемо в ЄС, то там екологія...
Без передмови. Перші човнові навісні двотактні двигуниз"явились за кордоном напочатку тридцятих років минулого століття. Вже в
ті часи там переймались питаннями екології. Тому ще в ті далекі часи, створюючи
моторні мастила розробники рухались трьома шляхами: - треба було отримати мастило, яке у складі бензину невтрачало-б своїх властивостей; - треба було отримати мастило, яке у камері згоряння вмомент спалаху теж випалювалось; - треба було отримати мастило, яке у разі потрапляння у воду(хоч у чистому вигляді, хоч частками-залишками з камери згоряння, через вихлоп)
не було стійким і розпадалось.За освітою я не хімік, і не можу у формулах пояснити якимчином, але ці три умови було досягнуто. Більш того - три вище вказаних пункти
відтоді і дотепер залишаються ключовими для виробників моторних мастил для
двохтактних двигунів всього світу .Зробіть простий хімічний опит - на поверхню води дві-трикаплі звичайного трансміссыйного мастила капніть. Воно утворить тонку і дуже
стійку
плівку на поверхні води. Залиште кружку з водою на 5-7 хвилин у
спокої. Навіть після години очікування плівка залишиться настільки стійкою, що
коли ви воду вильєте з кружки, її стінки (і стінки умивальника, куди потрапить
вода) залишаться масними. Бо то та плівка "зачепиться". Доречі -
трансміссійні, або просто "немоторні" мастила і не випалюються, а
коксуються-спікаються у стійку речовину.Коли те саме зробити з моторним мастилом"Квіксільвер" (не сприймайте як рекламу - просто я виключно ним
користуюсь - навіть для "Ветерок-8") так само на поверхні побачите
плівку. Спостерігаючи за нею протягом 5-7 хвилин Ви побачите, що вона "розпадається"
на все менші і менші "острівки" а потім зовсім зникає.Це каже в першу чергу про те, що нормальні моторні мастила,хоч у чистому вигляді, хоч у складі вихлопу з поршневої групи у\на воді не
залишаються у звичному, хімічно-мастильному складі. Тому за екологію можете
сильно не переживати. Повірте мені -один звичайний "Метеор" (які,
доречі, збираються повернути на русло Дніпра)за годину перебування на воді
викидами зі своїх "недров" (звичайної соляри з двигунів, підтікань трансміссії,
нетримаючих сальників, залишків відпрацьованного мастила з гвинтів, тощо)
завдають шкоди в тисячі разів більше, ніж ми з вами утрьох разом вильємо у
річку по літровій каністрі фірмового моторного мастила.Так, Європа зараз прагне підвищити (чи вже підвищила) вимогидо двигунів на воді. Людству від того прагненя лише користь. Та коли ми будемо
користовуватись гарними мастилами на своїх 2-тактниках, то місцеві екологи ще
досить довго нас не чипатимуть... Набагато більше збитків нашій природі
завдають покинуті пластикові пакети та пляшки несвідомими відпочивальниками. Ботака "продукція" не розчиняється в природних умовах
століттями.
Не питай мене ніколи хто я...
Коли мене не стане - відповідь прийде сама.
D_J_Owl    15.02.2015 • 00:41    [ №12 ]   Репутация: [ + 27 ]
Ну тепер майже всі ОСНОВНІ аспекти характеристик моторів та їх відмінність один від одного розкрито досить повно  zachet  тож навіть не знаю що ще можна писати в цій темі?  bw
"Поднимаясь в гору не бей ногами тех, кого обойдешь по пути. Ты их еще встретишь когда будешь спускаться с горы". Лао Цзы
KANCLER    15.02.2015 • 16:08    [ №13 ] | Изменено KANCLER - Вс, 15.02.2015, 16:08   Репутация: [ + 1269 ]
Цитата KANCLER ()
що ще можна писати в цій темі? 

Ще досить багато аспектів. Наприклад - розглянути детально різницю в конструкціях конкретних вузлів.
Сам-же кажеш
Цитата KANCLER ()
майже всі


podmig
Не питай мене ніколи хто я...
Коли мене не стане - відповідь прийде сама.
D_J_Owl    15.02.2015 • 20:42    [ №14 ]   Репутация: [ + 27 ]
Цитата pol2901 ()
На днях буду заказывать масло для двигателя Johnson Evinrude XD-30, для двухтактника. Канистра 3,8л стоит 440 гривен.В интеренет она по 600 гр. Кому нада обращайтесь, дешевле не найдете нигде.


Сегодня чисто ради интереса, захотел узнать сколько же стоит масло в мотор, если $ вырос.  И просто офигел. 
Цена в интернете..  Johnson Evinrude XD-30, для двухтактника..
канистра 1л -от 200 гривен, 216-233-250гр.
канистра 3,8 л- от 800 гривен, 820-890.

У знакомого у которого беру это масло вот уже лет 5, с одних рук.  1л-180гр. 3,8л -780гр. + пересылка.    А еще совсем недавно было по 440 гр, и кто хотел тот купил. Только жалею, что мало.  Почему завел этот разговор, масло и без того прибавляет стоимости в рыбалке.  А сейчас +5 гривен на 1 л бензина.  Для кого то это может мелочи....... но...
Отсюда вопрос.   Кто каким маслом поить своих "коней"?   Может есть альтернатива подешевле?!
pol2901    15.02.2015 • 20:42    [ №15 ]   Репутация: [ + 710 ]
Форум » ПОДГОТОВКА К РЫБАЛКЕ » Плавсредства » Лодочные моторы
  • Страница 1 из 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Поиск:

Хостинг от uCoz
Навигатор по клубу
Подписка на Email Fisher-Club
Форма входа Регистрация
Запомнить меня Забыл пароль ?